20 stycznia w Wiśle na stożku odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim. Na starcie stawiło się dziesięciu księży oraz trzech kleryków. Pierwszy przejazd tzw. treningowy odbył się w sutannach.

 

Zawody organizowane były w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii 36-45 lat wygrał ks. Damian Copek, duszpasterz z parafii katedralnej w Katowicach, drugie miejsce zajął ks. Łukasz Skiba z parafii św. Bartłomieja Apostoła z Bierunia Starego, a trzeci był ks. Mirosław Lenart z Krakowa. W drugiej kategorii wiekowej 55 - 65 lat pierwsze miejsce zajął o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin. Drugi był ks. Krzysztof Sontag z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach, a trzeci ks. Józef Walusiak.

W trzeciej kategorii powyżej 65 lat wystartował 76 - letni ks. prał. Władysław Nowobilski, emerytowany duszpasterz w Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu. Otrzymał puchar, złoty medal i dyplom, a także statuetkę dla najstarszego uczestnika.

 

Warto wspomnieć, że dodatkową nagrodą dla zawodników i kibiców była książka autorstwa Agnieszki Tyc z Ciśca "Gościnne Betlejem", wydana przez ks. prał. Władysława Nowobilskiego, ilustrowana przez krakowskiego artystę Krzysztofa Bigaja, o której pisaliśmy tutaj

 

Źródło: bielsko.gosc.pl 

Zdjęcia: Alina Świeży-Sobel

Udostępnij Drukuj E-mail