Zespół MAŁY HAŚNIK z Żabnicy, tworzony przez dzieci i młodzież obchodził będzie w tym roku jubileusz 20-lecia swojego istnienia, w czasie którego byli wielokrotnie nagradzani na wielu przeglądach folklorystycznych w naszym kraju, ale również za granicą. Jego kierownikiem jest Grażyna Feil, a opiekunem muzycznym Czesław Pawlus.
I tradycyjnie, po raz dwudziesty również, rodzice, których dzieci wchodzą w skład zespołu zorganizowali Bal Góralski. 3 lutego w budynku OSP w Żabnicy bawiono się przy góralskiej muzyce, a zespół zaprezentował żywiołowe tańce i zabawy charakterystyczne dla Beskidu Żywieckiego.

Obecny na balu Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik podziękował za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczyniają się do istnienia zespołu, który swoją działalnością pozwala budować tożsamość lokalną młodzieży, podkreślając jednocześnie, że Bal Góralski pozwala w miły i przyjemny sposób zintegrować lokalną społeczność.

 

Wydarzenie upłynęło we wspaniałej atmosferze,  przy dźwiękach góralskiej muzyki i stołach ze smakowitymi  regionalnymi specjałami. Cały dochód z balu został przeznaczony na potrzeby zespołu. Już dziś Mały Haśnik zaprasza do udziału w kolejnym balu, niestety dopiero za rok, ale okazji do podziwiania ich występów nie zabraknie na pewno w niedługim czasie.

 Źródło i zdjęcia: OPG Węgierska Górka.

 

Udostępnij Drukuj E-mail