Dzięki osobie o wielkim sercu do Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Węgierka" trafiło kilkadziesiąt nowych egzemplarzy książek Marii Treben pt.  "Apteka Pana Boga".

"Książka ta jest światowym bestsellerem, a zioła Szwedzkie samej Marii Treben są znane i sprzedawane na całym świecie. Jest to popularne, nieprofesjonalne opracowanie, informujące o możliwościach ziołolecznictwa na podstawie pojedynczych przypadków skutecznego działania ziół obserwowanych przez autorkę, znaną austriacka propagatorkę ziołolecznictwa.
Książka M. Treben opisuje 30 gatunków roślin leczniczych oraz zachęca do ich zbioru. Pośród opisywanych gatunków wprowadza kilka w Polsce mniej znanych i popularnych, jak gatunki przytulii, wierzbownicę drobnokwiatową, szczawik zajęczy, obok znanych i uprawianych już w medycynie gatunków, jak rumianek, szałwia, tymianek i inne. "


Wszyscy chętni, a szczególnie, rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych mogą odebrać ten bezpłatny egzemplarz książki od piątku 16.02.2018 roku  w Bibliotece w Ciścu, gdzie mieści się także siedziba stowarzyszenia.

Warto przypomnieć, iż Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Węgierka” powstało z inicjatywy nieformalnej grupy wsparcia rodziców dzieci niepełnosprawnych działającej od maja 2013 roku w Węgierskiej Górce. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność ma na celu wsparcie osób niepełnosprawnych, rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Stowarzyszenie podejmuje współpracę z lokalnymi partnerami publicznymi i partnerami prywatnymi, podejmuje, wspiera i promuje inicjatywy o charakterze społecznym, integracyjnym, edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym, wypoczynkowym, terapeutycznym, rehabilitacyjnym itp. mając na celu wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Przy okazji informujemy również, iż w dniu 05.02.2018 roku Stowarzyszenie "Węgierka" otrzymało darowiznę od firmy The Lorenz Bahlsen Snach w postaci chipsów, paluszków oraz chrupek, za co bardzo dziękuje okręgowemu  kierownikowi Panu Piotrowi Karcz oraz Panu Jarosławowi Suchy, który jest przedstawicielem handlowym za przekazanie produktów naszym podopiecznym.

źródło: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Węgierka"

Udostępnij Drukuj E-mail