W minioną sobotę, 24 lutego w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej miało miejsce zebranie strażaków wraz z prezesem Piotrem Krystianem. Podczas spotkania obecny był również gospodarz gminy Węgierska Górka- Piotr Tyrlik, który  w słowach podziękowania wyraził podziw dla zaangażowania w służbę strażaków ochotników. Głównym tematem było podsumowanie działań OSP. Zaprezentowano  sprawozdanie z działalności jednostki, sprawozdanie finansowe, a także sprawozdanie komisji rewizyjnej. Prócz tego przedstawiono plan działania na 2018 rok.

Rozpoczęcie działalności OSP w Węgierskiej Górce datuje się na rok 1907. Strażacy, z tej mającej pond 110-letnią historię jednostki, wielokrotnie w ciągu tego czasu dawali świadectwo temu jak ważna i potrzebna jest ich praca. Chociaż przez lata zmieniała się liczba chętnych, do wykonywania tego zawodu, z pewnością nie zmieniał się cel, którym była chęć niesienia pomocy innym. 

 


Obecnie OSP w Węgierskiej Górce liczy 36 strażaków, czynnie biorących udział w działaniach prowadzonych na terenie gminy oraz okolicznych miejscowościach.  W ubiegłym roku OSP Węgierska Górka brała udział w 89 interwencjach z czego aż 35 to pożary, a pozostałe przypadki to zagrożenia miejscowe. Najwięcej, bo aż 12 razy ochotnicy ingerowali w lipcu a najmniej, bo 3 w maju. Oprócz tego  strażacy chętnie brali udział w zabezpieczaniu wydarzeń organizowanych przez Urząd Gminy w Węgierskiej Górce.


Zdjęcia i źródła: OPG Węgierska Górka, OSP Węgierska Górka

 

Udostępnij Drukuj E-mail