Od tegorocznych Świąt Wielkanocnych dzieli nas już tylko kilkanaście dni. Chociaż przedświąteczna, zakupowa gorączka powoli się rozpoczyna, a sklepowe półki zapełniają się świątecznymi gadżetami, czy smakołykami, warto jednak znaleźć chwilę na mini lekcję, aby wraz z najbliższymi własnoręcznie i w niebanalny sposób ozdobić wnętrze swojego domu z okazji tych ważnych uroczystości.

Świetną okazją do tego były wczorajsze warsztaty w Ośrodku Promocji Gminy w Węgierskiej Górce, podczas których dzieci wraz z opiekunami wykonały świąteczne pisanki.  

Instruktażu podczas zajęć, których tematem były ażurowe pisanki udzieliła pani Helena Śleziak. Obecni na warsztatach, oprócz zdobywania wiedzy, mogli także wykonać własnoręcznie, z gęsich jaj, przy pomocy mini szlifierek pamiątkowe pisanki. Efekty ich prac są świetne!  Tak przygotowane wydmuszki z ażurowym wzorem z pewnością posłużą za niezwykłą ozdobę domu podczas świąt i zachwycą gości.

Kolejne warsztaty poświęcone z kolei  tworzeniu i zdobieniu palm wielkanocnych, odbędą się już w najbliższą środę (21 marca br.)

Źródło tekstu i zdjęć: OPG Węgierska Górka 

 

Udostępnij Drukuj E-mail