Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

22 marca w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce w ramach 50-lecia Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce  miała miejsce  promocja tomiku poezji Tadeusza Gołucha "Idąc po śladach" oraz prelekcja z prezentacją pt. „Czterotysięczniki Alp” księdza Krzysztofa Cojdy, który jest czynnym ratownikiem GOPR oraz kapelanem grupy beskidzkiej, a do tego alpinistą i himalaistą. 

Tadeusz Gołuch to artysta z sercem poety, duszą rzeźbiarza i mózgiem przewodnika górskiego.

Od wielu lat związany jest z Oddziałem Babiogórskim w Żywcu - przez III kadencje był jego wiceprezesem. Większość czasu poświecił jednak  Koło PTTK  im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce, gdzie od 1992 roku pełni nieprzerwanie funkcję prezesa. Posiada on niezwykły dar dzielenia się swoją, pasją i przeżyciami. W swojej poezji, tworzonej w czasie wędrówek po górach zawsze wskazuje jedną pewną ścieżkę - wiodącą po śladach do Boga. Jego motto życiowe brzmi: "Iść do przodu nie oglądając się do tyłu bo liczy się tylko to co dopiero nastąpi".

W utworach lirycznych oraz w esejach poświęconych górom, które powstawały przez wiele lat podczas wędrówek, autor ujawnia się jako uważny górski pielgrzym. Przekonuje, że pielgrzymowanie można rozpocząć od bliskiej Lipowskiej, by dotrzeć do odległej góry Tabor.  

Książka została wydana dzięki wsparciu przyjaciołom Tadeusza Gołucha, zarówno finansowym, jak i merytorycznym oraz graficznym.

Autorką rysunków tomiku poezji Tadeusza Gołucha "Idąc po śladach" jest Anna Karolina Gaca -  uczennica trzeciej klasy Gimnazjum w Ciścu,  pasjonatka folkloru Beskidów oraz jego odbicia w malarstwie  i rzeźbie religijnej. Seria rysunków przedstawionych w tej książce tworzona była z myślą podkreślenia piękna i tradycji, które nie tylko są ważne dla każdego z nas, ale też inspirują do ich kontynuacji.

Po długich  rozmowach o tym jak powstała książka i jak została wydana oraz po słowach uznania i pytaniach od zebranych na promocji osób, nastąpiła chwila na wręczenie tomików oraz rozdanie autografów.

{gallery}goluch{/gallery}

zdjęcia: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail