Anna Karolina Gaca urodziła się  3 listopada 2002 roku. Obecnie uczęszcza do trzeciej klasy Gimnazjum w Ciścu. Pasjonuje się folklorem Beskidów - jego odbicie ukazuje w  malarstwie.

Prace tej młodej  artystki o tematyce sakralnej  ukraszają  tomik poezji Tadeusza Gołucha "Idąc po śladach" tomik poezji Tadeusza Gołucha "Idąc po śladach" . Akwarele przedstawiają m.in. kapliczki z Ciśca i rzeźby religijne.

 

Seria rysunków przedstawionych w tej książce tworzona była z myślą podkreślenia piękna i tradycji, które nie tylko są ważne dla każdego z nas, ale też inspirują  nas do ich kontynuacji.

"Chciałam podziękować wszystkim, za możliwość udziału w takim projekcie - jakim było ilustrowanie tomiku poezji  Pana Tadeusza Gołucha "Idąc po śladach". Cieszę się, że w ten sposób mogłam pomóc w wydaniu tej książki. Jestem zadowolona również z tematu, który porusza. Mieszkamy w ciekawym rejonie, którym naprawdę można się zainspirować."- powiedziała Anna Karolina Gaca na promocji książki.

 

"Dziękuję Annie Karolinie Gaca za ukraszenie mojego tomiku poezji. Kiedy zobaczyłem prace Ani byłem pełen podziwu dla jej talentu. Decyzja była jednoznaczna: To pójdzie w świat - powiedziałem do Ani i poszło." - podkreślił Tadeusz Gołuch na promocji tomiku promocji tomiku "Idąc po śladach".