7 grudnia 2009 roku w Węgierskiej Górce został zbudowany bulwar, podzielony na trzy części: od ul. Kamiennej prawym brzegiem rzeki Soły do ul. Zielonej, wzdłuż potoku Żabniczka oraz brzegami Młynówki. Wszystkie trasy są bardzo atrakcyjne turystycznie i krajobrazowo. Oferują przede wszystkim piękną, naturalną i miejscami bardzo jeszcze dziką przyrodę charakteryzującą się oryginalną fauną i florą. Infrastruktura okolicy bogata jest w parki dla dzieci, place zabaw, restauracje i inne atrakcje turystyczne np. forty.

Największą atrakcją bulwaru jest most łukowy nad Sołą, który łączy ul. 3 Maja z bulwarami i parkiem oraz traktem cesarskim po drugiej stronie rzeki. Jest to świetne miejsce spacerów i wypoczynku dla turystów i mieszkańców miasteczka.

Ciekawostką jest fakt, iż most ten powstał z wyjątkowego budulca – specjalnie sprowadzonego, afrykańskiego drewna. 

W słoneczny dzień można miło spędzić tutaj czas jeżdżąc na rolkach, rowerze czy biegając. Ławki, drzewa, woda i doskonała cisza sprzyja relaksowi i oderwaniu się od codziennego biegu, zgiełku i stresu.

Świetnie wędruje się tutaj z kijkami, ale równie przyjemnie spaceruje z ukochanym, pod rękę.  Można tutaj  zrobić piękne  zdjęcia zarówno przyrody jak i swoich własnych. Lubię, wracam i polecam, bo jest tu romantycznie i urokliwie.

zdjęcia: Magdalena Majchrzak

Udostępnij Drukuj E-mail