W dniu 27 kwietnia 2018 r. w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zostały wręczone promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza zostały wręczone promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ich beneficjentami została  m. in. Gmina Węgierska Górka, a Wójt Piotr Tyrlik odebrał z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda oraz Wicewojewody Śląskiego Jana Chrząszcza dotację w wysokości 484 tys. zł, która będzie przeznaczona będzie na realizację zadania pn. „Remont drogi oraz wykonanie muru oporowego od strony wody w m. Żabnica, ul. Wodospadowa w km 0+500-0+100”.

Rozpoczęcie realizacja tej inwestycji zaplanowane jest na II połowę bieżącego roku i ma ona w znaczny sposób poprawić bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców.

Ponadto Wójt Gminy, przekazał nieoficjalną informację uzyskaną od Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty, z informacją dla mieszkańców Żabnicy, a szczególnie tych z ulicy Wodospadowej, że most w ciągu drogi powiatowej doczeka się gruntownej przebudowy.

Promesę odebrał też Burmistrz Żywca Antoni Szlagor, a środki z niej będą przeznaczone na remont ulicy Słonecznikowej.

Udostępnij Drukuj E-mail