Integracyjny Dzień Dziecka zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Węgierka" odbył się 1 czerwca  na terenie Beskidzkiego Klubu Turystyki Konnej "Piekiełko" w Żabnicy. Przejażdżki konne i bryczką, ognisko, gry, konkursy, zabawy z animatorem, malowanie twarzy, słodycze i wiele innych atrakcji czekało dzisiaj na dzieci.

"To święto naszych dzieci, pełne wrażeń i zabawy - to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Gratuluję Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Węgierka" za organizację tej imprezy."- wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

"Pogoda nam dopisała, zaproszeni goście również nas nie zawiedli. Tego dnia gospodarstwo Państwa Kupczaków zamieniło się w magiczną krainę. Przygotowano bowiem wiele ciekawych punktów i miejsc, gdzie każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Doskonałą zabawę zapewnili animatorzy, a szczególnie p. Asia, która porwała dzieciaki i nie tylko w świat zabawy i dziecięcego szaleństwa. Maluchy zaś świetnie odnalazły się w MISIOWEJ KRAINIE i kolorowym świecie "KSIĄŻECZKI BAJECZKI". Dodatkowo jeszcze GABINET DZIKICH FRYZUR i MALOWANIE BUZIEK cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niesamowitą atrakcją tego toku było wypuszczenie w niebo balonów z listami od dzieci w środku. Na dmuchaną zjeżdżalnie również była niekończąca się kolejka. Dla tych nieco zmęczonych znakomitą formą relaksu była przejażdżka bryczką po okolicy lub jazda konna z pomocą instruktora. Wielu dzieciaków i uczestników imprezy otrzymało nagrody w postaci słodyczy i drobnych upominków. Dla wszystkich dzieci przygotowany był bezpłatny posiłek, kiełbaski z grilla, napoje, kanapki, lody. Rodzice również mogli częstować się w naszej kawiarence ciastem, kawą czy herbatą. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, który złożył dzieciom życzenia i obdarował ich słodkościami. Dzieci świetnie się bawiły co było widać na twarzy każdego z nich. Wszyscy byli zachwyceni wspólnym świętowaniem." -  podsumowuje Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Węgierka".

 

Piknik z okazji Dnia Dziecka odbył się dzisiaj również  przy SP nr 1 w Cięcinie.  427 uczniów  tej szkoły obchodziło swoje święto. Było radośnie i na sportowo.

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail