Rozpoczęło się lato, tornistry w szafach, nadszedł czas wakacji i odpoczynku. W Węgierskiej Górce w najbliższą sobotę, 30 czerwca przywitamy tą długo wyczekiwaną porę roku.

Główną gwiazdą tego wydarzenia będzie zespół CARRANTUOHILL (nazwa pochodzi od najwyższego szczytu Irlandii) prekursor muzyki celtyckiej w naszym kraju i już od ponad trzydziestu lat występujący na scenach na całym świecie. Zagrali m.in. w USA na zaproszenie Czesława Miłosza, a w Polsce mogą się poszczycić liczbą ponad 2500 koncertów. Regularnie koncertują w Irlandii na największych festiwalach folkowych, gdzie również powstaje większość ich teledysków. Współtworzą też od samego początku Folkową Scenę na Przystanku Woodstock. Mają też na swoim koncie zdobycie Fryderyka za płytę "Inis", na której do tradycyjnych irlandzkich jigów i reeli, polskie teksty zaśpiewali m.in. Stanisławw Sojka, Anna Maria Jopek, Anita Luipnicki, czy Paweł Kukiz. Oprócz oryginalnych wersji utworów tradycyjnej wyspiarskiej muzyki folkowej wykonują też swoje własne aranżacje oparte na "celtyckich korzeniach". Rzeczą godną uwagi jest bogate tradycyjne instrumentarium takie jak skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna wzbogacone o współczesne instrumenty perkusyjne, klawiszowe, czy gitarę basową.
Za swoje dokonania zebrali również pochwały od poety irlandzkiego, noblisty, Seamusa Heaneya, który stwierdził, że rodowici irlandczycy nie zagraliby lepiej, a sam słuchając ich czuje się jak w domu.
Ich koncert rozpocznie się około godziny 20:00, natomiast cała impreza startuje od godziny 17:00 i przewidzianych jest dużo atrakcji dla wszystkich. W programie m.in rodzinna gra terenowa, występy zespołów z Węgierskiej Górki, Wioska Rycerska i na koniec dyskoteka.

Wstęp bezpłatny! Szczegóły na plakacie poniżej.

 

Udostępnij Drukuj E-mail