Doskonała informacja dla wszystkich dzieci i ich rodziców… W Węgierskiej Górce powstał nowy, wspaniały plac zabaw - zlokalizowany przy ul. Wyzwolenia.

19 lipca odbyło się jego uroczyste otwarcie. Deszczowa aura nie stanęła na przeszkodzie, najmłodsi licznie przybyli, by zaznajomić się z nowym miejscem zabaw. Przywitał ich wójt Piotr Tyrlik. Złożył także podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Plac zabaw został poświęcony przez ks. Prał. Stanisława Bogacza.

Po części oficjalnej był czas na beztroskie zabawy, słodycze, upominki i malowanie twarzy.

Plac zabaw powstał w ramach realizacji  projektu pn. „Utworzenie ogólnodostępnego miejsca rekreacji w Węgierskiej Górce – ul. Wyzwolenia”. Daje on najmłodszym możliwości nowych wyzwań i odkryć. Inwestycja zapewnia dzieciom doskonałe warunki do rozwoju i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu w przyjaznej przestrzeni. Warte podkreślenia jest, że  obiekt posiada bezpieczną nawierzchnię, a oprócz urządzeń dla najmłodszych takich jak huśtawki i zjeżdżalnie, znalazło się też miejsce na siłownię rekreacyjną.
Takich obiektów nigdy za wiele.

Źródło i zdjęcia: OPG Węgierska Górka.

Udostępnij Drukuj E-mail