Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W piątek 3 sierpnia o godzinie 17.00 w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka otwarto wystawę z okazji jubileuszu 50-lecia Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce. Prócz fotografii podziwiać można było historyczne kroniki oraz sprzęt górski. Na ręce prezesa Tadeusza Gołucha Wójt Piotr Tyrlik złożył podziękowania za pomoc w organizacji wystawy oraz wyrazy uznania za dotychczasową działalność Koła na rzecz społeczności lokalnej.

Koło PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce to organizacja niezwykle ekspansywna i rozwojowa. Obecnie w Kole zarejestrowanych jest 182 członków, z czego 31 to dzieci i młodzież.

Koło jest inicjatorem 19-tu edycji Rajdu „Jeden tysięcznik w jeden rok”, konkursów wiedzy turystycznej. Bardzo czynnie bierze udział w Rajdach Oddziału Babiogórskiego, angażuje się w prace znakarskie Szlaków Papieskich w Beskidach oraz Transbeskidzkiego Szlaku Konnego.

Jest jedynym Kołem PTTK w Polsce, które posiada swój Sztandar. Patronem Koła jest Święty Jan Paweł II. Koło PTTK w Węgierskiej Górce posiada Złotą i Srebrną Honorową Odznakę PTTK, Orli Lot - odznakę przyznawaną przez Ministra Sportu i Turystyki, Odznakę Rady Prezesów Oddziałów PTTK województwa śląskiego „Za zasługi dla turystyki".

 "Dla turysty zakochanego w górskich przestrzeniach, góry są matecznikiem, gdzie jest czas na refleksję, na spojrzenie w dal-tą najdalszą...może nawet poza wyobraźnią, gdzie jest czas na przybliżenie aparatu fotograficznego do oka, by w ułamku sekundy zapisać czas, miejsce i emocje. Zapis fotograficzny na wybranych fotografiach jest przede wszystkim dokumentem, w którym jak w kalejdoskopie przewijają się ludzie- Ci, którzy już odeszli na Niebiańskie Granie, ludzie, którzy mają ekstrawersję do pogłębiania ciągłych spotkań z Naturą i ludzie "wielkiego kalibru", którzy stali się nam bliscy przez obecność na naszych spotkaniach, którzy wnieśli w życie Koła PTTK  szczególny potencjał, jakim są góry (..).. Jestem wdzięczny szczególnie takim fotografom jak kol. Jan Talik, Jan Maślanka, Roman Szczotka, Sebastian Słapa, Grzegorz Szczepanik.

Spotkanie z fotografią przybliży Państwu nas Turystów do Was, którzy może kochacie góry, ale nie wiecie, co to znaczy być towarzyszem wyprawy na Gerlach, Lipowską, Glinne, w deszczu, w śniegu, w "oku" burzy i odczuwać  ten lęk, który każdy rozsądny turysta winien poczuć, by być bardziej człowiekiem."-  prezes Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce Tadeusz Gołuch.

{gallery}wystawaPTTK{/gallery}

 

zdjęcia i nagranie: WGmedia

grafika i źródło informacji: OPG w Węgierskiej Górce

Udostępnij Drukuj E-mail