9 października w Węgierskiej Górce, w budynku Ośrodka Zdrowia "Scapula" swoje podwoje otworzył nowo powstały Klub Seniora.

Uroczystego otwarcia Klubu Seniora+, bo tak brzmi jego dokładna nazwa, dokonał Wójt Gminy Piotr Tyrlik wraz z zaproszonymi gośćmi. Było to możliwe dzięki zrealizowaniu projektu pn. "Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Gminie Węgierska Górka" w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020.

Seniorzy z gminy otrzymali nowe, funkcjonalne miejsce na realizację swoich planów. Do użytku zostały oddane następujące pomieszczenia: salka do gimnastyki, łazienka, szatnia, pomieszczenie ze sprzętem multimedialnym oraz w pełni wyposażona kuchnia. Prace wykonała firma Zakład Remontowo-Budowlany "AZBUD". Klucze do klubu przekazano przewodniczącej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Węgierskiej Górce pani Anieli Leśniak.

Wydarzenie uświetnił występ członków Zespołu Regionalnego Mały Haśnik oraz "Rozśpiewanych Gospodyń" z Koła Gospodyń z Węgierskiej Górki.

Miejsca takie jak to są ogromnie potrzebne do aktywizacji tych ludzi, którzy posiadają często duży zapał i są pełni świetnych pomysłów, a brak im miejsc, gdzie mogą je urzeczywistniać i wcielać w życie.

Źródło i zdjęcia: OPG Węgierska Górka

 

Udostępnij Drukuj E-mail