03.02.2019 w gminie Węgierska Górka odbyły się zawody rowerowe pod nazwą Beskidy FAT BIKE Challenge 2019. Organizatorem tego sportowego wydarzenia było Beskidzkie Stowarzyszenie Sportowe Rysianka. W zawodach wzięło udział 47 zawodników. Wśród uczestników  znalazło się 8 zawodników z Klubu Rysianka Team z okolic Węgierskiej Górki, Żywca, Jeleśni, Bielska - Białej,  a także rowerzyści z Krakowa, Cieszyna, Żyliny, Śląska, Wrocławia, Sandomierza.
 
W pierwszej trójce z najlepszym i czasami uplasowali się:
 
1 miejsce - Maciej Stanowicz, 1992 rocznik z Świebodzic z czasem przejazdu 1:30:31,7.
 
2 miejsce -  Tomasz Jakubowski, 1979 rocznik z Bielska Białej, czas przejazdu 1:39:54,7.
 
3 miejsce - Piotr Pawlica, 1981 rocznik z Jeleśni, czas przejazdu 1:40:04,5.
 
 
W zawodach wzięło udział 6 kobiet, w tym Karpeta-Klimek Magdalena z Węgierskiej Górki.
   
 
Warunki były trudne. Przez odwilż trasa została skrócona. Link to trasy tutaj
 

Filmik z wjazdu na czerwony szlak na trasie Beskidy FAT Bike Challenge obejrzeć można pod linkiem tutajWszystkie wyniki i lista osób biorących w zawodach dostępna jest tutaj.

 

Organizator to Beskidzkie Stowarzyszenia Sportowe RYSIANKA, czyli wspólna jazda po beskidzkich szlakach. Spędzanie czasu w grupie pasjonatów MTB. Promowanie wszelkich odmian kolarstwa górskiego, biegania, skituringu i aktywnego wypoczynku w górach. Jak mówią o sobie:

Jesteśmy grupą przyjaciół z Węgierskiej Górki, jej okolicy oraz także z innych części Polski. Pasja do uprawiania kolarstwa górskiego MTB pozwala nam już od lat aktywnie i zdrowo spędzać ze sobą dobry czas na wspólnych wyjazdach w nasze Beskidy. 

Źródło i zdjęcia, film: Rysianka Team MTB

Udostępnij Drukuj E-mail