Park Rowerowy Rysianka to lokalna inicjatywa społeczna. Naszym celem jest stworzenie przyjaznego i otwartego dla wszystkich kompleksu rowerowego w Węgierskiej Górce. Pieczę organizacyjną nad projektem sprawuje Beskidzkie Stowarzyszenie Sportowe RYSIANKA - Rysianka Team MTB. Dzięki życzliwości kilku osób dostaliśmy pod opiekę zaniedbany teren dawnego pastwiska "Pasionka" nad brzegiem rzeki Soły przy nowo powstałej ścieżce rowerowej.

Aktualnie prowadzimy prace projektowe oraz porządkowe, w które aktywnie włącza się grupy wolontariuszy, w tym młodzi entuzjaści rowerów z okolicznych podstawówek. Stowarzyszenie RYSIANKA stara się pozyskać wsparcie do dalszych prac wśród lokalnych przedsiębiorców oraz osób fizycznych, jak również poprzez konkursy grantowe.

Wszystkich chętnych do pomocy przy budowie Parku Rowerowego w Węgierskiej Górce zapraszamy w każdą sobotę na tzw. Pasionek nad Sołą /przy nowym moście na Granicznej/. My mamy narzędzia, napoje i przegrychę. Ty zabierz rękawice, zapał do pracy i uśmiech. W razie niepogody zrelaksuj się i pomyśl, co moglibyśmy tu ciekawego zrobić kolejnym razem. - informują organizatorzy tej inicjatywy.

"Tu na razie jest ściernisko..."

źródło, zdjęcia i grafiki: Park Rowerowy Rysianka

Udostępnij Drukuj E-mail