Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Przetarg na budowę S1 nadal nie został rozstrzygnięty. W dniu 4 czerwca br. odbyło się posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej, na którym rozpatrywano odwołanie konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o. i Stecol Corporation z Chin. KIO uwzględniło argumenty w/w przedsiębiorstwa, tym samym odrzucając ofertę złożoną przez konsorcjum firm Mirbud S. A., Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. i Prywatna Spółka Akcyjna Zrzeszenie Budowlane Interbudmontaż z Ukrainy.

Z informacji uzyskanych z GDDKiA w Katowicach wynika, że postępowanie przetargowe będzie kontynuowane, o ile zostanie zwiększona kwota przeznaczona na realizację tej inwestycji.

Mieszkańcy Węgierskiej Górki i okolic mają nadzieję, że Ministerstwo Infrastruktury zwiększy kwotę na realizacje budowy drogi S1 Przybędza–Milówka (tzw. obejście Węgierskiej Górki), co pozwoli GDDKiA w Katowicach na kontynuowanie procedury przetargowej.

Tymczasem tak od lat wygląda przejazd przez centrum Węgierskiej Górki w godzinach szczytu.

{gallery}WGrondokorki{/gallery}

Zdjęcia: Magdalena Sporek z kamery WGmedia rondo Węgierska Górka 

Źródło informacji: Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik

https://www.wgmedia.eu/kamery/centrum-wegierskiej-gorki

 

Udostępnij Drukuj E-mail