Od Jarmarku Bożonarodzeniowego w Cięcinie  minęło prawie pół roku, Stowarzyszenie Cięcina.eu przy współpracy i zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Cięciny oddało dla lokalnej społeczności defibrylator (AED). Jak zapowiadaliśmy całkowity dochód z ostatniego Jarmarku został przekazany przez Stowarzyszenie na zakup defibrylatora. Strażacy zamontowali na swojej remizie urządzenie, które przeznaczone jest do ratowania życia. Pod czujnym okiem strażaków i ich kamer urządzenie będzie nam służyło zapewne wiele lat.

Mając dostęp do odpowiedniego sprzętu i pomocy, każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi. Defibrylator AED HeartStart FRx firmy Philips został wyposażony w funkcję Life Guidance, która krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy przez wszystkie czynności ratujące życie. Dodatkowo defibrylator FRx posiada szereg inteligentnych czujników, umożliwiających automatyczne zastosowanie odpowiedniej terapii. Defibrylator został wyposażony w zaawansowane funkcje Life Guidance pomagające w prowadzeniu czynności ratunkowych u poszkodowanych z nagłym zatrzymaniem krążenia. Łatwa konfiguracja, wyraźne komunikaty głosowe i solidna konstrukcja sprawiają, że defibrylator to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób udzielających pomocy na miejscu zdarzenia.

Oczywiście na zakupie urządzenia się nie kończy. Teraz nasze Stowarzyszenie wraz z OSP Cięcina oraz zaprzyjaźnionym ratownikiem z GOPR będzie prowadzić cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przy wykorzystaniu defibrylatora.

Najbliższe szkolenie odbędzie się podczas Pikniku Charytatywnego 20.06.2019r. na terenie Zagrody Plebańskiej w Cięcinie. Szkolenie będzie przeprowadzone przez ratownika GOPR Michała Juraszka.

Źródło: Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu

 

Udostępnij Drukuj E-mail