Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

2 sierpnia oficjalnie oddano do użytku ścieżkę pieszo-rowerową, miejsca rekreacji oraz parking przy ul. Słonecznej w Ciścu. Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik wraz z radnymi, sołtysem Ciśca, wykonawcą inwestycji, pracownikami Urzędu Gminy oraz mieszkańcami i dziećmi przecięli wstęgę. Inwestycję poświęcił ksiądz M. Nieciąg. Gminie Węgierska Górka zadanie z zakresu rewitalizacji przestrzeni publicznej udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowym z Unii Europejskiej w ramach projektu "Rewitalizacja przestrzeni publicznej poprzez zwiększenie jej dostępności i stworzenie miejsc aktywnych społecznie w Gminie Węgierska Górka". Koszt inwestycji to ponad 1 900 000 zł. Ścieżka pieszo-rowerowa biegnie od boiska sportowego przy ul. Sportowej w Ciścu do ul. Morwowej. 

Ścieżce z kostki brukowej towarzyszy infrastruktura rekreacyjna. Jest tutaj plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko do siatkówki, stoły do ping- ponga, wiata rekreacyjna i grill murowany, skwery, ławki, kosze na śmieci, lampy.

To piękne miejsce aktywności społecznej z pewnością będzie chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. 

{gallery}Cisiecrowerowe{/gallery}

Zdjęcia: Madalena Sporek