Projekt „Odkrywcy górskich historii – łączą pokolenia” trwał 6 miesięcy. 25 października 2019 roku jego liderzy wraz z harcerzami biorącymi udział w konkursie „Zdobywcy Gór” oraz mieszkańcami Gminy Węgierska Górka spotkali się w Ośrodku Promocji Gminy, by go podsumować.

Projekt ten rozpoczął się w Bacówce na Krawcowym. Harcerze Odbyli służbę na rzecz Bacówki oraz uczestniczyli w zajęciach wędrowniczych oraz zajęciach dotyczących projektu przygotowanych przez druhnę namiestnik. Harcerze spotkali się także z Panem Michałem Juraszkiem (GOPR), który przybliżył młodym temat bezpieczeństwa w górach i podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Akcją ekologiczną Słonecznego Patrolu w ramach projektu „Odkrywcy górskich historii – łączą pokolenia” było tworzenie karmników dla ptaków, któreumieszczono w Parku w Milówce.

Podczas spotkania 25 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i spośród wszystkich patroli zostało wyłonionych pięciu zwycięzców. Harcerze otrzymali namioty, karimaty i czołówki oraz podziękowania. Wieczór zakończony został wystąpieniem phm. Anna Suława, która opowiedziała o swoich trzech górskich marzeniach i zainspirowała nas do dalszej wędrówki.

Impreza zorganizowana przez Hufiec ZHP Węgierska Górka zrealizowana w ramach zadania "Odkrywcy górskich historii-łączą pokolenia", współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

źródło i zdjęcia: OPG Węgierska Górka

Udostępnij Drukuj E-mail