Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Święto Niepodległości na stałe wpisane w kalendarz każdego patrioty, to jedno z najważniejszych świąt narodowych w naszym kraju. Jest wyrazem szacunku dla dokonań przodków walczących w obronie ojczyzny oraz źródłem wiedzy historycznej i umocnieniem patriotycznych korzeni.
Jak co roku w gminie Węgierska Górka uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęto złożeniem biało czerwonych wiązanek kwiatów i zniczy w Miejscach Pamięci.
Następnie w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której licznie uczestniczyły delegacje instytucji oraz stowarzyszeń działających na terenie gminy Węgierska Górka oraz przedstawiciele władz gminy na czele z wójtem Piotrem Tyrlikiem. Podczas Mszy Świętej, chór Quattro Voci uświetniał swym śpiewem całą uroczystość . Na zakończenie grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. prof. Jerzego Buzka w Węgierskiej Górce przygotowało piękne widowisko słowno – muzyczne, upamiętniające przodków walczących o honor i wolność kraju.

{gallery}11listopadaWG{/gallery}

zdjęcia w małej galerii: Magdalena Sporek

Źródło: www.piotrtyrlik.pl

Udostępnij Drukuj E-mail