W sobotę (15.02) odbył się Jubileusz 60-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich z Żabnicy.

Uroczystość rozpoczęła się barwnym korowodem Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Kapelą Baraby. Później odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył Proboszcz Jacek Jaskiernia, był obecny ks. Jarosław Bielesz i ks. Adam Ciapka były wikariusz parafii i on również nadal współpracuje z naszym Kołem Gospodyń Wiejskich. Po mszy korowód przeszedł do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.  

Na to wydarzenie zaprosiliśmy delegacje z Kół Gospodyń Wiejskich z całej gminy,  Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika i jego zastępce Mariana Kurowskiego, przewodniczącą Rady Gminy Węgierska Górka - Iwonę Kopeć, Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka z Dyrektor Dominiką Matuszewską na czele. Tutaj też trzeba zwrócić uwagę, że Ośrodek Promocji bardzo nam pomaga, nie tylko w organizacji dzisiejszego wydarzenia, ale też w organizacji innych wydarzeń -  mówi konferansjerka uroczystości Edyta Kupczak 

Wśród innych zaproszonych znalazł się Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Radni Powiatowi, Radni Gminy oraz Pani Ewa Foik ze Stowarzyszenia Producenta Owiec, Kóz i Zdrowej Żywności. 

 

Dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka Dominika Matuszewska wraz z Wójtem gminy Piotrem Tyrlikiem i Wicewójtem Marianem Kurowskim wręczyli podziękowania dla każdej z Pań. 

 

Udostępnij Drukuj E-mail