W związku z epidemią koronawirusa 9 kwietnia Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wprowadził obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Nakaz ten wejdzie w życie z dniem 16 kwietnia 2020 roku tj. w najbliższy czwartek.

W związku z tym, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Węgierska Górka, którzy nie posiadają maseczek ochronnych i nie mają możliwości ich zakupu Wójt Gminy w ramach trwającej już akcji #bowartopomagać organizuje dodatkową akcję szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców naszej gminy oraz ich bezpłatnego udostępniana.

Maseczki ochronne można będzie sukcesywnie pozyskiwać od dnia 16 kwietnia 2020 roku do końca miesiąca, w następujących punktach:

Cisiec:

- Sklep GS „Globi” - Mały Cisiec ul. Cisowa 64

- Warzywa Owoce Czech – ul. Pr. St. Wyszyńskiego

Cięcina:

- Sklep GS „Carrefour Express” – ul. Targowa

- Sklep GS nr 18 „Globi” – ul. Św. Katarzyny (Cięcina Górna)

Węgierska Górka:

- Sklep PSS - Delikatesy Centrum ul. Zielona

- Sklep PSS – Delikatesy Centrum ul. Wyzwolenia

- Hurtownia Warzyw i Owoców Czech&Czech – ul. Kościuszki

Żabnica:

- Sklep GS nr 24 „Globi” – ul. Ks. Karola Śmiecha (przy OSP)

- Sklep GS nr 14 „Globi” - ul. Ks. Karola Śmiecha 31

Prosimy aby maseczki te trafiły w pierwszej kolejności do osób starszych, chorych i najbardziej potrzebujących. Dzieci i młodzież szkolna otrzymają maseczki w swoich placówkach oświatowych po powrocie do zajęć lekcyjnych w szkołach.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca zaangażowanym w akcję #bowartopomagać, przede wszystkim głównym organizatorom akcji na naszym terenie – Andrzejowi Zawadzie i Urszuli Figura, a także wszystkim sponsorom, Firmie „Żywiec Zdrój” S.A., harcerzom, radnym i mieszkańcom, którzy mają ogromny wkład w to dzieło pomocy.

POMÓŻ I TY, BO WARTO POMAGAĆ!

Jeśli chcesz pomóc w szyciu, skontaktuj się z koordynatorem akcji Ulą Figura – 600 317 431

żródło: piotrtyrlik.pl

Udostępnij Drukuj E-mail