229 lat temu w Zamku Królewskim w Warszawie Sejm Czteroletni przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.  Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Tradycyjnie pierwsze majowe dni to czas modlitwy za Ojczyznę. Dziś w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Niestety ze względu na okoliczności uroczystości przybrały bardzo kameralny charakter.

Przed Mszą Świętą w miejscach bohaterskiej śmierci Polaków, którzy swe życie złożyli w ofierze za Ojczyznę, zostały złożone kwiaty.

Korzystając z okazji życzymy naszym dzielnym Strażakom wszelkiej pomyślności. Niech nigdy nie braknie Wam odwagi i chęci do pełnienia służby. Bądźcie zdrowi i bezpieczni. Dziękujemy, że jesteście i dbacie o naszą gminę, nasze domy i rodziny! - czytamy na stronie Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka

źródło i zdjęcia: OPG Węgierska Górka