Wielkimi krokami zbliża się koniec roku 2020 r. Druhowie z OSP Cięcina w dniach 28-29 listopada oraz 5-6 grudzień 2020 r. będą rozprowadzać kalendarze wśród mieszkańców naszej miejscowości. Strażacy podzielą się tym jak służą lokalnej społeczności, ale przede wszystkim zaniosą życzenia szczęśliwego i spokojnego Nowego Roku. W tym roku z powodu pandemii coronovirusa dla bezpieczeństwa naszego oraz wszystkich mieszkańców sołectwa Cięcina druhowie nie będą wchodzić do domów oraz będą wyposażeni w maseczki płyn dezynfekujący i rękawiczki.

Kalendarz jest formą cegiełki na rozwój naszej jednostki, dzięki czemu podnoszone jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Gminy. Dziękując wszystkim za okazane dotychczas wsparcie finansowe naszej działalności prosimy o dalszą pomoc. Rok 2020 nie jest łatwy dla wszystkich z powodu pandemii również dla nas. Pomimo różnego rodzaju obostrzeń udało nam się zrealizować wszystkie cele, z których najważniejszym był nasz jubileusz 115-lecia istnienia naszej jednostki oraz poświęcenie nowego samochodu.

Zebrane w ubiegłym roku środki zostały  Przeznaczone  na doposażenie  nowego samochodu ratownictwa technicznego, który w bieżącym roku został wprowadzony do podziału bojowego naszej jednostki. Nasza jednostka nie spoczywa na laurach i już początkiem grudnia ma trafić do nas fabrycznie nowy quad polaris sportsman xp 1000 wraz z przyczepą do transportu poszkodowanych w ciężkim terenie. Sprzęt ten na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

ednostki OSP to stowarzyszenia, które nie mają stałego, płynnego finansowego. Jedyną formą zarobkowania przez nas jest zbieranie funduszy od sponsorów oraz mieszkańców.

Prosimy o przekazanie 1% na rzecz OSP Cięcina.  Oraz wpłaty na konto, osoby które zechcą nas w ten sposób wesprzeć nic nie tracą, a mogą pomóc sobie, bo przecież każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Wspólnie możemy sprawić, że będą jej udzielać osoby odpowiednio przeszkolone i wyposażone w niezbędny sprzęt.

Nr. konta bankowego: 88 8131 0005 0000 0101 2000 0010

W deklaracji PIT jako OPP wybierz więc OSP Cięcina.

Nazwa OSP Cięcina

KRS: 0000124183

Informacje uzupełniające: OSP Cięcina 34-350 Cięcina, ul. św. Floriana 8, województwo śląskie.

Szymon Noga, Prezes OSP Cięcina

 

Udostępnij Drukuj E-mail