Szanowni mieszkańcy Gminy Węgierska Górka!
 
Pragniemy poinformować, że na terenie naszej gminy przebywa obecnie 321 obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Są to w większości matki z jednym, dwojgiem lub trójką dzieci, sporadycznie jest też babcia. Spośród tych uchodźców, 163 osoby (54 rodziny) przebywają w tymczasowym miejscu zamieszkania zbiorowego, czyli w ośrodku „Wrzos”. Pozostali uchodźcy, którzy przybyli z Ukrainy mieszkają w domach prywatnych , gdzie zostali zaproszeni i przyjęci przez naszych wspaniałych mieszkańców, za co jestem bardzo wdzięczny i szczerze Wam dziękuję.
 
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mamy możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców z Ukrainy, wiąże się to przede wszystkim z naszymi możliwościami, lokalowymi. Ale w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi większość z nas ma możliwość zaproszenia jednej rodziny z Ukrainy na świąteczny obiad. W związku z tym Gmina Węgierska Górka postanowiła ogłosić akcję dobroczynną mającą na celu umożliwienie mieszkańcom naszej gminy zaproszenia do swojego domu rodziny Ukraińskiej.
 
Znając dobre i otwarte serca naszych mieszkańców oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym, którą wielokrotnie udowodniliśmy, wierzę że wszyscy nasi goście będą mogli przez to jedno popołudnie zapomnieć o przykrych wydarzeniach, które ich spotkały na Ukrainie. Szczególnie ważnym zdaje się być, by wszystkie dzieci mogły poczuć choć przez chwilę ciepło rodzinnego świętowania. Może ten poczęstunek przy świątecznym stole, napełniony dobrocią płynącą od Zmartwychwstałego Chrystusa przerodzi się w trwałe przyjaźnie, które pozostaną z nami na wiele lat. Otwórzmy raz jeszcze nasze polskie serca w kierunku ukraińskich rodzin i podzielmy się tym co mamy najcenniejsze: rodzinnym ciepłem, radością oraz miłością która towarzyszy nam podczas świątecznych spotkań.
 
Życzę wszystkim mieszkańcom gminy Węgierska Górka oraz wszystkim rodzinom ukraińskim prawdziwie rodzinnych, szczęśliwych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.
Wszystkie rodziny, które chcą zaprosić rodzinę z Ukrainy na świąteczny obiad, proszone są ten fakt zgłosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Węgierska Górka, tel. 33 8609 790, 33 8609 780 , gdzie zostaną ustalone wszystkie szczegóły (liczebność rodziny ukraińskiej, data i godzina odbioru rodziny ukraińskiej z miejsca zamieszkania).
 
Udostępnij Drukuj E-mail