W dniu 31 maja Regionalną Chatę w Węgierskiej Górce wypełnił dźwięk muzyki góralskiej
i niesamowity zapach placków z blachy. Gospodynie krzątały się w kuchni już od samego rana aby jak najlepiej przywitać odwiedzających w tym dniu naszą gminę, gości z Czech i Słowacji.

W izbach Chaty Regionalnej powoli zaczyna się coś tworzyć, dziękujemy wszystkim którzy zdecydowali się przekazać swoje skarby i wsparli tym samym tworzenie regionalnej ekspozycji. Serdecznie dziękujemy Pracowni Mody Regionalnej - Stroje Górali Żywieckich za użyczenie przepięknych strojów, których prezentacja zachwyciła odwiedzających nas gości.

Przypominamy, że wciąż tworzymy ekspozycję!

Jeśli macie w swoich zbiorach stare meble (kredensy, skrzynie, ławy, siennik, obrazy itp.), garnki lub inne przedmioty użytku codziennego (dzbanki, wiadra, kanki na mleko, obrusy, chodniki, zazdrostki itp. ) i chcielibyście przekazać je do Chaty Regionalnej - chętnie przyjmiemy!

Szczegółowych informacji udzielimy pod numerem  telefonu 33 864 21 87 lub w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka.

Projekt ten jest współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020  oraz  z  budżetu państwa Rzeczpospolitej Polskiej za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Udostępnij Drukuj E-mail