Ferie w Żywcu zapowiadają się bardzo atrakcyjnie, MCK oraz współpracujące z nim kluby przygotowały wiele atrakcji dla dzieci i młodziezy. jest w czym wybierać.

W programie spotkania realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. Zabawa odzyskana, na które wstęp jest wolny planowana jest;

- prelekcja - zabawy rozwojowe i terapeutyczne w kuchni na łące i w lesie, oraz rola rodziców i dziadków w kształtowaniu wzorców ludycznych. W trakcie wykładu będzie można się dowiedzieć między innymi dlaczego terapeuci tak chętnie sięgają po zabawy z dawnych lat, o tym, jak zwykłe prace w kuchni, ogródku, na polu wspierają rozwój dziecka.  będzie też mowa  o najlepszych terapeutach integracji sensorycznej jakimi są babcie i dziadkowie.
W czasie prelekcji zobaczymy materiały fotograficzne wykonany w trakcie trwającego rok projektu Moje Góralskie Korzenie.
- Pokaz filmików ze wspomnieniami znanych i nieznanych  dziadków z Żywieczczyzny: “Jak to downij bywało z zabawą”. Wśród nich między innymi wypowiedzi Barbary Rosiek, Józefa Maślanki, Józefa Hulki.
- przerwa/zdrowy poczęstunek.
- wspólne ćwiczenia: sensorytmy i wesołe masażyki.

Spotkanie poprowadzi Ewa Marzena Wolf- nauczycielka świadomego ruchu Body PatchWork, tancerka, performerka, kulturoznawczyni, fotografka oraz koordynatorka projektu Moje Góralskie Korzenie.


 Ciekawy program dla dzieci przygotował  Klub MCK ŚRUBKA w Żywcu- Sporyszu. Szczegóły na plakacie:

 

Na luty 2019 planowane są dziecięce i młodzieżowe warsztaty perkusyjne w sali widowiskowej MCK w Żywcu.

Goście specjalni wydarzenia to: 

Mariusz Mocarski - perkusista, nauczyciel (współpracuje m.in. z Robertem Janowskim i Krzysztofem Kiljańskim, ROLAND Specialist)

Karol Nabożny - Pasjonat perkusji, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – specjalność gra na instrumentach perkusyjnych. Współpracował m.in. z : Filharmonią Wrocławską, z Filharmonią Dolnośląską, z Operą Dolnośląską we Wrocławiu, z Filharmonią Podkarpacką w Rzeszowie. Pedagog w SM I st. w Błażowej i Dynowie. Instruktor w Drumsetpro School.

Prowadzenie i organizacja: Damian Wilga (Music Pro, DinkS, D.A.T. Jazz Band)
W programie: Nauka gry na perkusji, "fitness przy bębnach" - zajęcia ruchowe, zapis nutowy - teoria i praktyka, zabawa i nauka, konkursy z nagrodami - łącznie 12 godzin  zajęć muzycznych pod okiem doświadczonych perkusistów.
10.02.2019r. godz. 16.00  odbędzie się prezentacja instrumentów elektronicznych firmy ROLAND. Na prezentację wstęp  jest wolny.

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr.tel. 577150 065
Koszt warsztatów : 160 zł (z wyżywieniem)
Zapraszamy dzieci od 9 roku życia.
Możliwość udziału opiekunów z dziećmi. 

 

W Klubie MCk Akwarium również planowane są atrakcyjne zajęcia kółka plastycznego, tanecznego, spotkania stowarzyszeń - szczegóły pod linkiem tutaj

Ferie z Klubem Globik przedstawiają się następująco:

Ciekawe filmy wyświetla jak zawsze w ferie kino Janosik w Żywcu. Obok amfiteatru działa lodowisko, a w mini zoo w Żywcu, kto jeszcze nie widział - można odwiedzić kangury.

Wszystkie dzieci uczęszczające do żywieckich szkół  zaproszone są na zajęcia sportowe z cyklu "Ferie z MOSiR'em". Zajęcia będą odbywały się na Hali Sportowej MOSiR oraz na Pływalni Miejskiej. Dodatkowo 14 lutego odbędą się zawody pływackie dla dzieci w wieku 6-16 lat. 

Regulamin pod linkiem tutaj

 

 źródło i grafika: MCK w Żywcu

Udostępnij Drukuj E-mail