Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Końcem marca powstało przedłużenie istniejącej ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej o długości 190 metrów, szerokości 2,5 metra, o podbudowie z tłucznia i nawierzchni bitumicznej. Odcinek ten jest zlokalizowany wzdłuż rzeki Koszarawy, od istniejącej ścieżki w kierunku mostu kolejowego. Zadanie to zostało sfinansowane z budżetu miasta Żywca, całkowita wartość inwestycji to 147.600,00 zł. Niech dobrze służy nam wszystkim. - informuje Burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Zapraszamy na fotorelację z kwietniowego spaceru tą ścieżką. Po akcji "Czysty Żywiec" jest czyściutko, a na przydrożnych pasach zieleni zakwitły wiosenne kwiaty. Spacer w słoneczny dzień czy popołudnie po pracy może być świetnym relaksem da każdego. Jest idealna na rower, rolki, bieg czy spacer z kijkami. W trakcie wędrówki można odpocząć na ławeczkach, poczytać ciekawe tablice o tematyce przyrodniczej, odpocząć nad wodą i napawać się widokami na Grojec, Amfiteatr oraz okolice Żywca.

Wkrótce dostępny będzie przewodnik po ścieżce na Androidy oraz w wersji papierowej, o czym poinformujemy w kolejnym artykule.

{gallery}SciezkaekologicznaZ{/gallery} 

Zdjęcia: Magdalena Sporek