12 lipca 2019 roku to wyjątkowa data dla Polskiej Policji. Powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku, już od 100 lat stoi na straży porządku i poszanowania prawa. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł.insp. Michał Łukasik oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Żywcu zorganizowali uroczyste obchody Święta Policji. 

Z uwagi na wyjątkowy charakter tegorocznych obchodów Święta Policji świętowanie rozpoczęło się od wyjątkowej uroczystości, tj. nadania imienia Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, im. przod. Józefa Szczepanika, policjanta Policji Państwowej, Komendanta Posterunku Policji Państwowej w Zabłociu, który zginął śamiercią tragiczną na posterunku w dniu 1 września 1939 roku. Następnie odbyła się Msza Święta, która odprawiona została w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu.

Po Mszy nastąpił uroczysty przemarsz Pododdziałów Policji z Konkatedry do Zamku Habsburgów, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne, wręczenie odznaczeń i nominacji policyjnych oraz wyróżnień.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych na Placu Zamkowym odbył się Piknik Rodziny. Były dmuchańce dla dzieci, konkursy przyrodnicze z nagrodami z Nadleśnictwem Węgierska Górka, konkursyna stoisku policji, poczęstunek.

zdjęcia: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail