Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

12 lipca 2019 roku to wyjątkowa data dla Polskiej Policji. Powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku, już od 100 lat stoi na straży porządku i poszanowania prawa. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł.insp. Michał Łukasik oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Żywcu zorganizowali uroczyste obchody Święta Policji. 

Z uwagi na wyjątkowy charakter tegorocznych obchodów Święta Policji świętowanie rozpoczęło się od wyjątkowej uroczystości, tj. nadania imienia Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, im. przod. Józefa Szczepanika, policjanta Policji Państwowej, Komendanta Posterunku Policji Państwowej w Zabłociu, który zginął śamiercią tragiczną na posterunku w dniu 1 września 1939 roku. Następnie odbyła się Msza Święta, która odprawiona została w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu.

Po Mszy nastąpił uroczysty przemarsz Pododdziałów Policji z Konkatedry do Zamku Habsburgów, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne, wręczenie odznaczeń i nominacji policyjnych oraz wyróżnień.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych na Placu Zamkowym odbył się Piknik Rodziny. Były dmuchańce dla dzieci, konkursy przyrodnicze z nagrodami z Nadleśnictwem Węgierska Górka, konkursyna stoisku policji, poczęstunek.

{gallery}SwietoPolicji2019{/gallery}

zdjęcia: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail