8 września w Żywcu Zabłociu otwarto „Zabłocki zakątek z historią”. Na murze oddzielającym teren dawnego Przedszkola nr 1 przy ul. ks. Prałata Stanisława Słonki od kościoła św. Floriana zostały umieszczone historyczne fotografie przedstawiające Zabłocie sprzed lat.

Otwarcia dokonali Burmistrz Żywca Antoni Szlagor z przewodniczącym Rady Miejskiej w Żywcu Jarosławem Gowinem, kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu Dorotą Firlej, radnym Grzegorzem Glasem, ks. Filipem Magierą oraz mieszkańcami. 

"Wielu z Państwa może na tych fotografiach, które zreprodukowane zostały w bardzo dobrej jakości odnaleźć swoich bliskich. Warto odwiedzić tę niezwykłą galerię i w spokoju obejrzeć fotogramy. To sentymentalny powrót do przeszłości. To działanie w ramach naszego tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, które zostało zainicjowane przez pana Jarosława Gowina, panią Dorotę Firlej, przy pełnym wsparciu dla inicjatywy ze strony Urzędu Miejskiego i mojej, jako burmistrza miasta Żywca." - podkreśla Burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

 

źródło i zdjęcia: Antoni Szlagor

Udostępnij Drukuj E-mail