Z dumą przedstawiamy kolejnego ambasadora Półmaratonu Żywieckiego, jest nim Łukasz Golec pochodzący z Milówki polski wokalista, trębacz, muzyk popowy i jazzowy, kompozytor, jeden z liderów grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Brat bliźniak Pawła Golca. Współzałożyciel Fundacji Braci Golec oraz firmy wydawniczej Golec Fabryka. Liderzy zespołu Golec uOrkiestra, pragnęli, by każdy utalentowany młody człowiek – niezależnie od pochodzenia – mógł realizować swoje pasje muzyczne. w 2003 roku postanowili to marzenie urzeczywistnić, zakładając fundację Braci Golec. Ten etap wymagał mnóstwa czasu, poświęcenia, wysiłku i wprost gigantycznej pracy. Ale było warto.

Obecnie fundacja jest prężnie działającą organizacją pozarządową, która każdego roku pomaga rozwijać muzyczne talenty, ucząc swoich podopiecznych gry na instrumentach i śpiewu góralskiego.

Fundacja Braci Golec uczy śpiewu góralskiego i gry na instrumentach ludowych charakterystycznych dla regionu karpackiego, takich jak skrzypce, basy, heligonki czy dudy żywieckie. W dziesięciu Ogniskach Twórczości Artystycznej prowadzonych przez fundację uczy się obecnie ponad 300 młodych i uzdolnionych mieszkańców Żywiecczyzny.

Przypominamy również, że Fundacja Braci Golec będzie dopingować biegaczy w muzycznej strefie kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Żródło: www.halfmarathon.zywiec.pl