Jak co roku wszystkich naszych małych i trochę większych widzów, w czas odpoczynku zimowego zapraszamy na Ferie po Zbóju.
 
FERIE PO ZBÓJU to już nasz stały punkt programu. Rok w rok spotykamy się z dzieciakami w okresie ferii zimowych, proponując mądre, zabawne, czasem pouczające bajki i filmy. Inspirująco, bez nudy i zawsze ciekawie.
Przedpołudniowe seanse odbędą się w poniedziałki, środy i piątki.
Od 17 stycznia proponujemy:

"Tajni i fajni" to animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Dwóch bohaterów o bardzo zróżnicowanych charakterach, pedantyczny i elegancki Lance oraz mało kontaktowy Walter, będzie musiało ze sobą współpracować, by uchronić świat przed grożącym mu niebezpieczeństwem.
Animację wyświetlimy  również w regularnym repertuarze w wersji 2D i 3D.

Król Lew” (7+) to bezsprzecznie najefektowniejsza animacja ubiegłego sezonu, a przy tym wspaniała historia o młodym lwie Simbie, wygnanym ze swojego królestwa, który z pomocą swoich przyjaciół zamierza odzyskać dziedzictwo i odnajdzieprzy tym swoją drogę ku dorosłości.

URWIS” porywająca, animowana komedia producentów „SHREKA”!  
Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów.

Liliana Pędziwiatr” (7+) familijna opowieść o dziewczynce znającej mowę zwierząt. Jej szczególny talent spowodował w przeszłości wystarczająco dużo kłopotów i zmusił rodzinę do przeprowadzki.Jednak będzie musiała go użyć ponownie, by uratować słoniątko z ZOO i przechytrzyć złodziei zwierząt.

„Szybcy i Śnieżni” (6+). Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

„SUPA MODO” (9+) i poranek z planszówkami. Jo jest supermanką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu. Jo jest bowiem poważnie chora. Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce.
Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.
Przed filmem zapraszamy młodych widzów na wspólne granie na planszówkach, które poprowadzą wolontariusze z Żywieckiego Stowarzyszenia Fantastyki Parzenica. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zapisanie dziecka w kasie kina oraz uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 1 zł. Ilość miejsc ograniczona do 30 osób.
 
I dwa starsze tytuły, ale cieszące się wciąż niesłabnącą popularnoscią:
„COCO” opowieść małym Miguelu, który wbrew swojej rodzinie, zafascynowanym jest grą na gitarze. W tajemniczych okolicznościach trafia do Krainy Zmarłych, gdzie poznaje prawdziwą historię swoich najbliższych.

„BALERINA”,
 historia 11-letniej Felicji, która od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Piękna animowana opowieść o potędze marzeń.
 
FERIE PO ZBÓJU:
17.01.2020, Piątek
9:30 Tajni i fajni, animacja , USA (2019), 102 min.
12:00 Król Lew 2D, animacja, USA 2019, 118 min.
20 .01.2020, P oniedziałek
9:30 
Urwis , animacja, USA (2019), 87 min.
12:00 
Liliana Pędziwiatr failijny Niemcy 2019, 1 00 min.

22. 01.2020, Środa
9:30 
Szybcy i Śnieżni , animacja , USA, Kanada (201 8 ), 89 min.
12:00 
Supa Modo familijny dramat Niemcy, Kanada 201 8 74 min.

2 4 . 01.2020, Piątek
9:30 
Balerina , animacja, komedia, Francja Kanada (201 6 ), 90 min.
12:00 
Coco animacja, USA 201 7 109 min.
 
 
Żródło: Kino Janosik