Władze Samorządowe Miasta Żywca podjęły działania mające na celu ochronę powietrza atmosferycznego przed tzw. „niską emisją”, czyli emitowaniem gazów i pyłów ze starych, nieekologicznych i nieekonomicznych  pieców węglowych centralnego ogrzewania zainstalowanych w budynkach mieszkalnych.

W bieżącym roku istnieje możliwość uzyskania pomocy finansowej przy zakupie i instalacji nowego kotła centralnego ogrzewania. Maksymalna wysokość dofinansowaniakosztu zakupu i instalacji nowego źródła ciepła lub węzła cieplnego wynosi 6.000,00 złPrzewiduje się modernizację  60-ciu kotłowni.  

Druki wniosku, regulaminu udzielania dotacji w ramach „Programu ograniczenia niskiej emisji w mieście Żywcu” oraz oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, dostępne będą do pobrania od 23 marca 2020 r. na  stronie internetowej MZEC „EKOTERM” Sp. z o.o.: www.ekoterm.ig.pl oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żywcu: www.zywiec.pl

Biuro obsługi klientaPONE w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej „EKOTERM” Sp. z o.o. w Żywcu, przy ul. Folwark 14 (Pod Grapą), będzie zamknięte doodwołaniaOd dnia23.03.2020r. wszelkie pytania wyjaśniające kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie pod nr tel. 502 172 609; 507 143 962; 509 644 530 w godzinach od 900 - 1300

 

WNIOSKI

(wypełnione formularze w wersji: word, pdf, skan, jpg )

przyjmowane będą drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

od 6 do 17 kwietnia 2020r.

Punkt obsługi klienta PONE czynny będzie po okresie przyjmowania wniosków oraz dacie określonej odrębnym komunikatem na stronie MZEC „EKOTERM” Sp. z o.o. oraz Urzędu Miejskiego w Żywcu.

 

BURMISTRZ MIASTA ŻYWCA

ANTONI SZLAGOR


Udostępnij Drukuj E-mail