Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor informuje, że do mieszkańców miasta trafi darmowy płyn do dezynfekcji rąk. Półlitrowy płyn każdemu gospodarstwu domowemu zapewni Arcyksiążęcy Browar w Żywcu. Pierwsza partia płynu trafi do mieszkańców już w najbliższy piątek.

W normalnych warunkach alkohol, który powstaje w browarze podczas warzenia piwa bezalkoholowego, sprzedawany jest na potrzeby przemysłowe. W sytuacji walki z COVID-19 Browar przekaże go do produkcji płynów do dezynfekcji, w zamian za płyn dla mieszkańców masta.

Rozdanie tylu płynów to naprawdę bardzo trudne wyzwanie logistyczne, ale przy pomocy radnych miejskich, pracowników Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, harcerzy, strażaków z jednostek OSP, kibiców Czarnych-Górala Żywiec, żywieckich jukacy, naszego TBS, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz wolontariuszy dostarczymy ten jakże potrzebny teraz płyn naszym mieszkańcom! Dystrybucja rozpocznie się już w piątek, 10 kwietnia. Jednak zakładamy, że całość uda się rozdać w tygodniu po świętach. To, że Browar w Żywcu jest teraz tak blisko mieszkańców, to prawdziwy przykład społecznej odpowiedzialności biznesu. - Pisze Antoni Szlagor

źródło: Antoni Szlagor 

Udostępnij Drukuj E-mail