Jak informuje Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor w powiecie żywieckim zakażone jest osiem osób, pięć z nich to mieszkańcy Żywca. Pozostałe to mieszkańcy gmin Czernichów, Gilowice i Milówka. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 58 osób z powiatu żywieckiego, w tym 11 z Żywca. Kwarantanną objęte są 533 osoby z powiatu żywieckiego, w tym 125 z Żywca. Hospitalizowane są 3 osoby z powiatu żywieckiego, w tym 0 osób z Żywca.

Szanowni Państwo, w ostatnich dniach widzimy dość mocny skok liczby zakażeń w naszym mieście i w powiecie. Pamiętajmy jednak o tym, by w tej sytuacji zachować zdrowy rozsądek, dbać o podstawowe zasady higieny, unikać zgromadzeń publicznych, a także ograniczać swoją aktywność. Przez bardzo długi czas byliśmy regionem, gdzie liczba zachorowań była najniższa. Jak widać z powyższego zestawienia już tak dobrze nie jest. Na tle innych, nawet sąsiednich powiatów wciąż nie są to jednak złe wyniki. Wszystkim osobom zakażonym nowym koronawirusem, życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. O szczegółach dotyczących poszczególnych osób – jako jedyny uprawniony – informuje wojewoda śląski. Zachęcam więc do odwiedzania strony Śląski Urząd Wojewódzki.

32 606 32 00 – to numer specjalnej infolinii uruchomionej od wczoraj przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Jest on przeznaczony dla osób przebywających na kwarantannie, które oczekują na pobranie wymazu do testu na obecność koronawirusa (COVID-19).

źródło: Antoni Szlagor

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu:

 

Udostępnij Drukuj E-mail