Mamy przyjemność poinformować, iż właśnie doprowadziliśmy do finału wspólnej akcji SSR Żywiec i wędkarzy z Koła PZW Żywiec - Zabłocie mającej na celu pomoc zespołowi ratowników medycznych w Żywcu. Zależało Nam bardzo w tych trudnych dla Nas chwilach, aby wybierać świadomie. To czy kupujemy polskie produkty wpływa na rozwój naszej gospodarki, bo wpływa też na podatki, miejsca pracy w kraju. Dlatego właśnie przekazane maseczki uszyła Nam z certyfikowanego materiału firma Pako Lorente, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i szyciem odzieży i w całości posiada Polski kapitał.

Nie udałoby się przeprowadzić tej akcji bez wsparcia firmy Chem-Rozlew, firmy Majsterek, Piekarni Tradycyjnej Wojciech Świniański, Wojciech Duraj, Artur Biel i Grzegorz Pietraszko. Łączna wartość przekazanych środków wynosi ponad 8 tysięcy złotych. Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb. Obserwujemy dziś w społeczeństwie coraz wyraźniejsze różnice światopoglądowe i polityczne, pomimo których wciąż mamy wspólne problemy, potrzeby i wartości, potrzebujemy współpracy ponad istniejącymi podziałami. Jest wiele powodów, dla których warto wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego, które stanowi jeden z filarów demokracji. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa.

Aktywność obywatelska mieszkańców to wymierne korzyści dla społeczności lokalnych we wszystkich płaszczyznach działalności mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem działalności wolontariackiej, która najowocniej wspiera potrzebujących, dając obustronne korzyści. Trudno wartościować, która z aktywności jest bardziej znacząca, gdyż najważniejsze, że każdy realizuje siebie i spełnia oczekiwania swoje bądź społeczności lokalnej, na rzecz której działa. Na co dzień jesteśmy skupieni na sobie, swoich potrzebach, swoich sprawach. Często nie zauważamy innych, ich problemów, ich ograniczeń. Trzeba zawsze patrzeć na tych, którzy mają gorzej – to pomaga docenić to, co się samemu posiada, i wyzwala chęć niesienia pomocy w miarę swoich możliwości. Nigdy też nie wiadomo, jak potoczy się Nasze życie. Nigdy nie wiadomo, kiedy my będziemy potrzebowali pomocy. Dlatego z całego serce zachęcamy Was abyście:

"Mieli odwagę by podjąć decyzję. Siłę by w niej wytrwać. Cierpliwość by doczekać efektów".

źródlo: SSR Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail