Szanowni Państwo!

Urząd Miejski w Żywcu od dzisiaj, tj. od 5 maja uruchamia bezpłatną pomoc psychologiczną dla swoich mieszkańców. Dyżury będą prowadzone w każdy wtorek w godzinach między 17:30 a 19.00. W tym czasie będzie można dzwonić pod numer telefonu 505 502 162. Dyżur będzie pełnić pani psycholog Renata Szczepańska.

W obecnej sytuacji, tak odmiennej od dotychczasowego naszego funkcjonowania, w różnych systemach społecznych, rodzinnych, zawodowych czy osobistych, odczuwamy potrzebę znalezienia nie tyle wiedzy, ile sensu w dokonywanych na co dzień wyborach. Przestawienie różnego rodzaju dotychczas priorytetowych działań na drugi plan, wprowadza często wiele chaosu nie tylko logistycznego w nasze codzienne życie, ale również sporo dotąd nie zauważanych emocji i działań, często niespójnych z faktycznie przeżywanym stanem emocjonalnym.

To powoduje sporą frustrację oraz nasilenie różnego rodzaju przezywanych emocji, które niestety nie służą ani naszemu zdrowiu ani też poradzeniu sobie w tej odmiennej sytuacji.

Możliwość kontaktu z psychologiem, pozwala na pełniejsze zrozumienie własnych reakcji, przeżywanych emocji czy też uzyskanie pomocy w przypadkach, gdy oprócz problemów związanych ze stanem epidemiologicznym, rodzina boryka się z dodatkowymi problemami związanymi z uzależnieniem czy przemocą w rodzinie - Antoni Szlagor Burmistrz Miasta Żywca

źródło: Antoni Szlagor

Udostępnij Drukuj E-mail