Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Trzy Zapory" w tym roku organizowany będzie po raz 54, co czyni go jednym z najstarszych spływów kajakowych, ujętych w Kalendarzu Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich PZK. Polski Związek Kajakowy Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich w uznaniu organizacji spływu kwalifikuje Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Trzy Zapory” po raz trzynasty do cyklu spływów Grand Prix PZK. Do spływów cyklu Grand Prix PZK zaliczane są tylko najlepiej przygotowane spływy w Polsce.

54 Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Trzy Zapory” adresowany jest do TURYSTÓW kajakarzy z całej Polski i jest również jedną z największych tego typu, gromadząc rokrocznie ponad 200 uczestników. W tym roku organizatorzy byli zmuszeni ograniczyć liczbę osób z uwagi na COVID-19. Trasa spływu wynosi 45 km i jest podzielona na dwa etapy:

Pierwszy etap  27.06 2020 r. godz. 11.00, plaża miejska przy Ośrodku Politechniki Krakowskiej ul. Św. Wita 73, Żywiec

Żywiec – Porąbka, 12 km, gdzie rozgrywane są konkurencje kajakowe, m.in. odcinek szybkościowy (OS) o długości 5 km, który polega na jak najszybszym pokonaniu odcinka trasy na Jeziorze Żywieckim.

Drugi etap 28.06.2020 r. godz. 16.00, Oświęcim - Bulwary nad Sołą

Porąbka – Oświęcim rozgrywany w niedzielę polega na spłynięciu rzeką Sołą do Oświęcimia w określonym czasie, po czym następuje wręczenie nagród i uroczyste zakończenie spływu.

Oczywiście ogólnopolska Soła to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do poznania lokalnej tradycji, zwiedzanie muzeów oraz spotkań i zacieśniania więzi między uczestnikami. 

Serdecznie zapraszamy do udziału i do kibicowania.

źródło: zywiec.pl

Udostępnij Drukuj E-mail