W ubiegłym tygodniu Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu wziął udział w akcji sprzątania brzegu Jeziora Żywieckiego organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu pod patronatem Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora oraz Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty.
W ciągu trzech godzin na odcinku od Politechniki Krakowskiej, aż do kawiarenki Źródełko oraz Lasek Św. Wita udało się zebrać prawie 200 worków śmieci plus oczywiście gabaryty, których także nie brakowało. Do sprzątania włączyli się również: Wydział Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żywcu, PGW Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Żywcu, Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego, Beskidzkie WOPR, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu, Inicjatywa Czyste Beskidy, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, Beskid Żywiec Sp. z o.o. 
Akcję sprzątania brzegu Jeziora Żywieckiego dofinansowała Grupa Żywiec S.A.

Serdecznie podziękowania kieruję do Marka Regela Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, dzięki któremu mogliśmy wziąć udział w sprzątaniu oraz pomóc w realizacji inicjatywy.

Mirosław Dziergas

Dyrektor Wydziału TKSP

Starostwa Powiatowego w Żywcu

źródło: Starostwo Powiatowe

Udostępnij Drukuj E-mail