Bez komentarzy

W dniach 1- 4 września w Zwardoniu odbędzie się 28 Zlot Miłośników Astronomii.

Organizatorem wydarzenia jest AstroCD i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Zlot pod nazwą „Fotografujemy Słońce” będzie okazją do: spotkania się ludzi o wspólnej pasji, uczestnictwa w organizowanych prelekcjach i obserwacji astronomicznych pod okiem doświadczonych obserwatorów nieba. Organizatorzy zapewniają bezpłatny dostęp do zasilania na zewnątrz. Udział w wydarzeniu jest płatny.

W planie jak zawsze wiele atrakcji, również możliwość amatorskiego fotografowania Słońca za pomocą swoich aparatów i kamer CCD. Uczestnicy będą mieli możliwość podpięcia swoich lustrzanek (Nikon, Canon, Sony, Pentax) do specjalnego teleskopu słonecznego Lunt oraz zwykłego z filtrem mylarowym.

Osoby posiadające lustrzanki Nikona, mogą skorzystać z możliwości fotografowania Słońca z nowego obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD z filtrem mylarowym ND 3.8. Sesje będą odbywały się rano przy okazji fotografowania Luntem i za pomocą zwykłego teleskopu.

W nocy natomiast zostanie udostępnione stanowisko dla dwóch lustrzanek, za pomocą których będzie można spróbować swoich sił w astrofotografii obiektywowej na nowym montażu Star Adventurer.

W międzyczasie przeprowadzane zostaną testy praktyczne systemu AstroTracker w aparacie. Funkcja AstroTracker to innowacyjny system podążania na ruchem gwiazd wykorzystując do tego celu niezaawansowany montaż, lecz przesuwaną matrycę.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły