Bez komentarzy

Przepiękna bacówka, wyjątkowy klimat górskich spotkań, gościnność ekipy z Bacówki od lat powodują, że w tym miejscu każdy czuje się jak u siebie w domu. Na Rycerzową można dojechać:

POCIĄGIEM

Do stacji w Rajczy, Rycerce i Soli skąd dalej pieszo znakowanymi szlakami turystycznymi przyjeżdżają bezpośrednie pociągi z Żywca, Bielska-Białej, Katowic i Zawiercia.

AUTOBUSEM

Do miejscowości jak wyżej oraz Ujsół, Glinki i Soblówki skąd dalej pieszo znakowanymi szlakami turystycznymi kursują busy z Bielska-Białej i Żywca.

SAMOCHODEM

Do miejscowości jak wyżej, choć najlepiej do Soblówki, gdzie bezpiecznie między kościołem, a strażnicą Straży Granicznej można zaparkować samochód i najszybciej w ok. 1,5 godziny szlakiem czarnym lub żółtym dotrzeć do bacówki. Wyjechać można na górę tylko autem terenowym za zgodą Nadleśnictwa Ujsoły.

3-4 września odbędzie się XV Edycja Gitarą i Grulem, czyli Noc Piosenki Śpiewanej i Piosenki Turystycznej. Co wziąć ze sobą? Weź ze sobą namiot, instrumenty, „niezdarte gardło” i dobry humor.

I tradycyjnie, jak co roku trawy wokół chaty ugoszczą namioty spragnionych gór, muzyki i poezji Słuchaczy.

Na Grulu zagrają: Siudmy z Gocanną i Kiciolem oraz tradycyjnie coraz młodsi Młodzi z Łodzi i  Marek Andrzejewski.

Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i ognicho zapłonie, a grule pyszne będą się piec.

Dźwięki gitar rozbrzmiewać będą przez całe trzy weekendowe dni od godzin rannych do następnego rana.

Jeżeli macie ciekawe pomysły i dużo pozytywnej energii, a brakuje Wam tylko miejsca, gdzie moglibyście je urzeczywistnić, to Bacówka na Rycerzowej jest otwarta na współpracę.

 

Źródła:

https://ciszajakta.wordpress.com/2012/09/18/koncert-na-rycerzowej-gitara-i-grulem/

http://www.rycerzowa.pl/

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły