Bez komentarzy

Co kryje się pod tą enigmatyczną grą słów? Nic innego, jak wyjątkowe wydarzenie kulturalne, na które czekają miłośnicy literatury, sztuki i kultury. Już w najbliższy piątek 16 września rozpoczyna się w Żywcu - mieście inspiracji - cykl spotkań z wybitnymi pisarzami.

Flash mob, debata oksfordzka warsztaty pisania kryminałów, warsztaty dla dzieci z tworzenia lapbooka, czytanie w plenerze, uwalnianie książek – wszystko to, a nawet o wiele więcej będzie miało miejsce w Żywcu już w najbliższy weekend 16-18 września. Organizatorzy zadbali o to, by każdy kto lubi dobrą książkę mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkową atrakcją festiwalu jest fakt, że odbywa się on w różnych lokalizacjach, dzięki czemu będzie można odwiedzić najciekawsze miejsca w mieście.

Poniżej szczegółowy program:

Piątek, 16 września

17:00 Otwarcie festiwalu: Flash mob. Rynek w Żywcu

19:00 Kim była Narzeczona Schulza? Spotkanie z Agatą Tuszyńską. Prowadzenie: Tomasz Pawlik. Kino „Janosik”.

20.00 Projekcja filmu Bruno Schulz w reżyserii Adama Sikory. Kino „Janosik”. Bilet wstępu 5 zł

Sobota, 17 września

Czytanie w plenerze: bookcrossing (Pogoda: stary dąb przed Starym Zamkiem. Niepogoda: restauracje i kawiarnie na Rynku w Żywcu)

10:00 Debata oksfordzka pt. „Czy we współczesnym świecie gwara jest potrzebna?” Miejskie Centrum Kultury

12:00 Jan Stasica: „10 powodów, dla których nie warto czytać”. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Żywcu

14:00 Spotkanie z Janem Osieckim. Jego książka była podstawą scenariusza filmu Bogowie. Kino „Janosik”

17:00 Spotkanie z pisarką Magdaleną Tulli. Prowadzenie: Kamila Dzika-Jurek. Pałac Habsburgów (sala lustrzana)

19:00 „Męskie czytanie”: spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Prowadzenie: Sylwia Trojner. Pałac Habsburgów (sala lustrzana)

Niedziela, 18 września

11:00 Czytanie w plenerze. Wojciech Bonowicz czyta Bajki Misia Fisia (pogoda: stary dąb przed Starym Zamkiem. Niepogoda: Kawiarnia „De Kaffe”)

12:30 „Czytanie jako sztuka przetrwania” – wykład Ireny Koźmińskiej, Prezes Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Kino „Janosik” Równolegle do wykładu: „Lapbook, czyli książka na kolanach”. Warsztaty dla dzieci 5+ (np. dzieci rodziców, którzy zechcą wziąć udział w wykładzie Ireny Koźmińskiej). Prowadzenie warsztatów: Agata Chromik i Katarzyna Szwed. Zapisy: filia_zywiec@ pbw.bielsko.pl, tel. 33 861 35 64. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Żywcu

14:00 Warsztaty pisania kryminałów z Maxem Bilskim. Miejskie Centrum Kultury

15:00 Dorota Firlej: „Historia zmySŁÓW. Dziejopis Żywiecki jako dzieło literatury”. Stary Zamek

17:00 „O warzeniu piwa – tj. o Lalce Prusa w świetle butelek”. Wykład dr. hab. prof. ATH Ireneusza Gielaty. Piwiarnia Żywiecka (Restauracja Kuflowa)

19:00 Koncert: „Pociąg relacji: kobieta – mężczyzna”. Piwiarnia Żywiecka (Restauracja Kuflowa).

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły