Bez komentarzy

W dniu 19 września w najbliższy poniedziałek w Żywcu odbędą się uroczyste obchody 70- tej rocznicy wymordowania ok. 167 Żołnierzy Zgrupowania VII okręgu Śląskiego Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame „Bartka”.

Uroczystość objęta jest NARODOWYM PATRONATEM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach ogólnopolskich obchodów rocznic poświęconych czci „Żołnierzy Wyklętych”.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w Konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu o godz. 10.00. Dalsza część uroczystości odbędzie się pod pomnikiem NSZ (obok MCK Żywiec).

Zapraszamy do udziału, każdego kto chce oddać należną cześć i hołd żołnierzom NSZ, którzy nie zgadzali się na bezpodstawne aresztowania, nie chcieli godzić się na zniewolenie, na mordy które działy się na ich oczach oraz na fałsz i kłamstwo.

Po Mszy Świętej z Konkatedry pw. Najświętszej Marii Panny w Żywcu nastąpi przemarsz uczestników pod pomnik NSZ. W samo południe nastąpi oficjalne otwarcie uroczystości i powitanie przybyłych gości. Jednocześnie zostanie nadana uroczysta nazwa imieniem "NSZ" skwerowi przy Miejskim Centrum Kultury. Obchodom towarzyszyć będzie okolicznościowe przemówienie. Apel Poległych wykona kompania honorowa 18 Batalionu Powietrzno - Desantowego Wojska Polskiego z Bielska - Białej. Zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. W Miejskim Centrum Kultury zostaną wręczone medale i odznaczenia. Uroczystość uświetni koncert patriotyczny w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego na tle filmików grup rekonstrukcji historycznej. Wydarzenia zakończy Rota i wspólny poczęstunek.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły