Bez komentarzy

W dniach 26-27.11 oraz 2-4.12 zapraszamy do Milówki i Węgierskiej Górki na 7 edycję halowego turnieju piłki nożnej MUNDIALITO. Turniej w tym roku będzie rozgrywany w 4 kategoriach:

·         dziewczyny z rocznika 2001 i młodsze (Milówka, 25/26 listopada)

·         dziewczyny z rocznika 2004 i młodsze (Milówka, 25/26 listopad)

·         chłopcy  z rocznika 2005 i młodsi (Milówka, Węgierska Górka - 4-6 grudzień)

·         chłopcy  z rocznika 2008 i młodsi (Milówka, Węgierska Górka - 4-6 grudzień)

Jak co roku dla wszystkich uczestników przygotowana została baza noclegowa. Rezerwacji można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.mundialito.pl

Co to jest Mundialito?

Mundialito to turniej piłki nożnej dla dzieci rozgrywany od 2010 roku. Do tej pory zostało rozegranych już 6 edycji turnieju. Mundialito rozgrywany jest na dwóch halach sportowych: na hali widowiskowo - sportowej w Milówce oraz Węgierskiej Górce.

Historia turnieju

Pierwsze Mundialito odbyło się w 2010 roku i miało charakter lokalny, mecze rozgrywane były na boiskach trawiastych PUKS Maksymilian Cisiec, startowały w nim drużyny z gmin Milówka, Węgierska Górka oraz Rajcza. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach U-12 oraz U-15. W turnieju łącznie wzięło udział 150 dzieci. W turnieju w 2011 roku rozgrywki były podzielone na pięć grup wiekowych, w tym jedna dziewczynek. We wszystkich rozgrywkach wzięło udział 35 drużyn i łącznie około 350 zawodników. Tym razem turniej rozegrano pod hasłem „Łączy nas piłka”. Wszystko to, by propagować sport wśród dzieci i młodzieży, zawiązywanie nowych przyjaźni, wychowanie poprzez sport oraz kształtowanie poprzez rywalizacje sportową. Rozgrywki "Mundialito" odbywały się na hali sportowej w Ciścu oraz w Węgierskiej Górce. „Łączy nas piłka” było również hasłem trzeciej edycji, której honorowy patronat objął Tomasz Hajto. Rozgrywki przeprowadzono na halach sportowych w Milówce i Węgierskiej Górce dla dwóch kategorii wiekowych.

Czwarta edycja turnieju po raz pierwszy w historii odbywała się przez dwa dni na dwóch halach równolegle w Milówce i Węgierskiej Górce. Piąta edycja trwała trzy dni. Mecze rozegrano również na halach w Milówce i Węgierskiej Górce.

Szczegóły turnieju na stronie: www.mundialito.pl

Turniej objęty patronatem wgmedia.eu

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły