Bez komentarzy

Późnojesienna aura, która momentami zaczyna przypominać nam o nadchodzącej zimie nie sprzyja wychodzeniu na długie spacery i aktywności na świeżym powietrzu. Na zimowe szaleństwa na narciarskich stokach jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać, a krótkie chłodne dni sprawiają, że coraz częściej mamy ochotę zaszyć się gdzieś w cieple i nie wychodzić z domu. O ile dorosłym zdarza się w takich momentach posiedzieć w fotelu z książką, o tyle dzieci i młodzież najczęściej wbijają wzrok w ekran telewizora lub monitor komputera. Warto w tej sytuacji podjąć próbę (tego, że będzie udana niestety nikt nam nie zagwarantuje) wyrwania przedstawicieli młodego pokolenia z otchłani wirtualnego niebytu.

Rodziców młodszych dzieci zapraszamy na niedzielny wypad do Hotelu & Restauracji Złoty Groń, gdzie 6 listopada w godzinach od 14.00 do 16.00 odbędą się kolejne już darmowe warsztaty kreatywne prowadzone przez animatorów z Fundacji Longboard Kids. Tematem najbliższych zajęć będzie ekologia i recycling. Najmłodsi i nieco starsi będą mieć okazję zobaczyć, że czasami rzeczom, które mamy zamiar wyrzucić do kosza na śmieci możemy dać drugie życie. Zabawki, a czasem nawet dekoracje mogą powstawać z zupełnie „niepotrzebnych” materiałów, liczy się twórcze podejście do tematu i dobra zabawa. W tym czasie, kiedy dzieciaki odkrywać będą uroki rękodzielnictwa ich rodzice z pewnością z chęcią oddadzą się rozkoszom podniebienia – prawda bowiem to znana, że na jesienną chandrę nic nie jest tak dobre jak gorąca, aromatyczna kawa i słodkie co nieco. Bogaty wybór wykwintnych pyszności w restauracji na Złotym Groniu z pewnością zadowoli wszystkich przybyłych w to popołudnie.

Nieco starsze dzieciaki i młodzież oraz dorosłych (w szczególności panów) zainteresuje z pewnością Wystawa Makiet Kolei Wąskotorowych w standardzie FREMO, na jaką do miejscowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej serdecznie zaprasza Klub H0e.pl. Wystawa ta organizowana jest już po raz trzeci dzięki Maciejowi Zwolińskiemu – pochodzącemu z łódzkiego modelarzowi, który od paru lat prowadzi wraz z żoną klimatyczny pensjonacik w Istebnej. To właśnie dzięki jego kontaktom i znajomościom środowisko modelarskie zaczęło przyjeżdżać do nas w połowie listopada na swoiste „zjazdy”. Część imprezy ma charakter zamknięty i uczestniczą w niej jedynie sami zainteresowani, lecz w sobotę 12.11, od 14.00 i w niedzielę 13.11 od 10.00 przyjść i zobaczyć może każdy. Pieczołowicie przygotowane, idealne kopie w miniaturze, budynki, drzewa, pociągi, mosty, wiadukty – prawdziwy rozkład jazdy i możliwość podziwiania tych mikro cudeniek w ruchu. Nawet jeśli w dzieciakach nie zaszczepimy miłości do czasochłonnego i wymagającego precyzji oraz cierpliwości modelarstwa, to z pewnością wizyta na wystawie będzie o wiele ciekawszą alternatywą dla komputerowych gier.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły