Bez komentarzy

Już w najbliższy piątek na terenie naszego powiatu odbędzie się szereg uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi propozycjami:

Wójt Gminy Węgierska Górka serdecznie zaprasza na uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbędą się 11 listopada i rozpoczną złożeniem wiązanek kwiatów w Miejscach Pamięci. O godzinie 10 zachęcamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny – w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce. Po części oficjalnej odbędzie się widowisko słowno – muzyczne przygotowane przez uczniów ZSZiO im. Prof. Jerzego Buzka w Węgierskiej Górce. 

Mszą Świętą o godzinie 10 w Konkatedrze pw. NNMP odbędą się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości w Żywcu. O godzinie 16 natomiast w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu zabrzmi koncert w wykonaniu Jana Kowalczyka.

Równie odświętnie będzie w Milówce. O godzinie 9.30 obchody Dnia Niepodległości rozpoczną się zbiórką pocztów sztandarowych, delegacji, władz samorządowych i harcerzy. Uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie złożony zostanie hołd poległym oraz kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. O godzinie 10 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Milowieckiego. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce przedstawią widowisko słowno – muzyczne, którego głównym motywem będzie patriotyzm.

Pod znakiem muzycznym upłynie Dzień Niepodległości w Ujsołach. Zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu zespołu "Młode Juhasy" i XXVIII D.H. Zośka, który odbędzie się 11 listopada w kościele parafialnym w Ujsołach po Mszy Św. za Ojczyznę o godzinie  17.00. 

W Rajczy uroczystości rozpoczną się od zapalenia zniczy oraz złożenia wiązanek na grobach legionistów. Później odbędzie się Msza Święta, a uroczystości zakończyć ma satyra o Polsce „Polka i Polak w ciasnym kaftaniku satyry" w wykonaniu grupy teatralnej EFFATHA oraz koncert pieśni patriotycznych „Dla Ciebie Polsko” w wykonaniu artystów scen śląskich.

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły