Bez komentarzy

Wielkimi krokami zbliżają się oczekiwane przez dzieci i młodzież zimowe ferie. Trwają wprawdzie tylko dwa tygodnie, ale podczas nich nikt nie powinien się nudzić. Styczniową szkolną przerwę warto wykorzystać na zimowe szaleństwa, tym bardziej że zima w pełni. Jednak gdy na zewnątrz warunki nie są sprzyjające, warto wziąć udział w zajęciach organizowanych gminach naszego powiatu.

Wyjątkowo interesująco zapowiadają się ferie w Węgierskiej Górce. Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka zaprasza dzieci z terenu gminy na bajkowe zajęcia. A w programie mnóstwo atrakcji: będą zajęcia plastyczne, artystyczne, quizy i zabawy.

Spotkania odbywać się będą na Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce w dniach 16, 18, 23 i 25 stycznia 2017 (poniedziałki, środy) w godz. 10.00-12.00 oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgierskiej Górce 20 i 27 stycznia 2017 (piątki) w godz. 12.00-14.00

Podczas zajęć obowiązuje obuwie zamienne.

Zajęcia nie są skierowane do grup zorganizowanych.

Równie interesującą ofertę na zimowe ferie dla dzieci przygotowała gmina Milówka.

W zaczarowany świat Dineya wprowadzą najmłodszych harcerze z Milówki. Ponadto w Gminnym Ośrodku Kultury w Milówce dzieci będą mogły skorzystać z szeregu interesujących zajęć, które skierowane są zarówno dla uczniów, jak dla dorosłych. W ramach bowiem ferii w Milówce trwać będzie Zimowa Szkoła Folkloru.   I tak 17 stycznia i 2 lutego w imieniu organizatorów zapraszamy na zajęcia z ceramiki, 19 stycznia i 9 lutego będzie można doskonalić swoje umiejętności bibułkarskie; na warsztaty plastyczne będzie można się wybrać 24 stycznia i 16 lutego. 26 stycznia odbędą się zajęcia z filcowania.

Kreatywnie i aktywnie - pod takim hasłem przebiegać będą ferie w Centrum Kultury w Rajczy. A czeka nas bardzo interesujący program. W Hali Sportowej w Rajczy pod okiem instruktora będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz spróbować jazdy na nartach. Najmłodsze dzieci mogą nauczyć się szyć maski karnawałowe, filcowe zwierzątka i ozdoby. Z pewnością nie zabraknie też chętnych do uczestniczenia w zajęciach kulinarnych. Prawdziwą atrakcją będą natomiast zajęcia z twórca ludowym Eugeniuszem Żydkiem - to okazja do nauki ręcznego zdobienia i malowania zabawek ludowych. W ramach zajęć konstrukcyjno - technicznych będą wykonywane karmniki dla ptaków.

Feriada 2017 -to tym razem zimowy wypoczynek w Ujsołach. Centrum Kultury w Usołach zaprasza dzieci w wieku 6 - 12 lat do udziału w zajęciach plastyczno - rekreacyjnych. Zapraszamy w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 10 do 13.

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły