Bez komentarzy

Ubiegły weekend należał do Żywca, w najbliższy natomiast przenosimy się do Milówki, gdzie rozpoczynamy wielkie święto zimowej tradycji i folkloru. Atrakcji jest mnóstwo i z pewnością jest w czym wybierać.

Rozpoczynamy w sobotę o godzinie 9 zbiórką na Rynku w Milówce. To chyba najbardziej barwny i widowiskowy dzień Żywieckich Godów - Dzień Plenerowy. Dużym zainteresowaniem zazwyczaj cieszy się konkurs trzaskania z bata, a rozpocznie się on o godzinie 9.30. Niemniej atrakcyjny jest korowód grup obrzędowych - na ten pokaz tradycji zapraszamy o godzinie 10.30. O godz. 11 przeniesiemy się do Starej Chałupy, gdzie odbędzie się konkurs kolędowania Dziadów noworocznych.

Niedzielne popołudnie rozpoczniemy podsumowaniem Sudeckiego Rajdu Konnego o godzinie 15. Natomiast o godzinie 18 czeka nas prawdziwa muzyczna uczta - w Kościele Parafialnym zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Wierchy" im. J. Szczotki z Milówki.

Poniedziałkowe popołudnie to czas na spotkanie w Starej Chałupie - o godz. 16 rozpoczniemy "Wieczór wspomnień o Józefie Szczotce".

26 stycznia w czwartek będzie okazja, by przypomnieć sobie zajęcia gospodarskie, które w tej chwili odeszły już w zapomnienie: o godzinie 16 zobaczymy jak skubano pierze, łuskano fasolę czy też jak przebiegało przędzenie wełny. A to wszystko z udziałem kolędników.

29 stycznia w Domu Strażaka w Milówce z udziałem kapel odbędzie się "Potańcówka dziadowska". W kolejnym dniu w tym samym miejscu natomiast od godziny 14 prawdziwa gratka dla miłośników regionalnych potraw - prógowacka przy dźwiękach góralskiej muzyki. Niedzielny wieczór w kościele parafialnym z kolei uatrakcyjni Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Milowieckiego.

Ostatnią imprezą towarzyszącą - w ramach Godów Żywieckich - będzie koncert Ogniska Muzycznego działającego przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce. Na to wydarzenie zapraszamy 2 lutego do Kościoła parafialnego.

Impreza objęta jest patronatem medialnym WGmedia.eu

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły