Oceny: (4 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Bezpłatne warsztaty gry na piszczałkach i fujarkach odbędą się 14 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej, w godzinach od 16.00 do 19.00. Podczas warsztatów będzie można również poznać specyfikę tych instrumentów i proces ich tworzenia. Warsztaty poprowadzi Sylwek Opocza - Białas, który, tak mówi o sobie i zaprasza na warsztaty:

„Muzyka była żywo od lat młodych i tak do ty pory łazi ze mnom. Tata świętej pamięci mi jus zasiół muzyke, grajac na harmonii, muzyka kiełkowała, a teraz zbierom plony. "Cym skorupka nasiąknie tym na starość trąci" tak i u mnie stało się. Kiedy udało mi się zrobić piyrsom piscołke pięć lat temu, ku radości mojej zagrała przyzwoicie; postanowiłem doskonalić się w tyj materii. Robie fujarki sześciootworowe, jednootworowe, wabiki, dwojnice, rogi oraz inne pasterskie instrumenta. Bardzo mi jest miło, że moge wystawiać się na okolcznościowych imprezach lokalnych. Jak do tej pory wystąpiłem w Lipowej, Bystrej, Wilkowicach i Bielsku Białej. Z przyjemnoscią przyjonem propozycje prowadzenia warsztatów dla dzieci w Lipowej. Chciabym przekazać to, co sam potrafię. Dać wyraźny przekaz dzieckom, jak ważna jest muzyka w życiu i pozwala kształtować osobowość.”

Zapisy na warsztaty w Gminnej Bibliotece Publicznej lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Decyduje kolejność zgłoszeń. W ludowych pieśniach i melodiach dużo treści zalotnych stąd pomysł na te warsztaty organizowane z okazji dnia św. Walentego, zwanego popularnie Walentynkami.

Poniżej kilka fujarek, piscołek, dwojnice oraz dudki. Fot. Sylwek Opocza – Białas.

Udostępnij Drukuj E-mail